In de huidige 3e klasse L spelen naast Vorden nog twee clubs die beide vorig seizoen uit de 2e klas zijn gedegradeerd, DCS en Schalkhaar. Maar in tegenstelling tot Vorden, dat een keurige middenmootpositie heeft veroverd met nog 8 wedstrijden te gaan, spelen beide degradanten om het kampioenschap en staan gezamenlijk bovenaan na 14 wedstrijden. Vorden speelde gisterenmiddag tegen Schalkhaar en moet de volgende (thuis)wedstrijd tegen DCS op zondag 9 maart. Trainer Wouter Schouten wist van tevoren dat dit een pittig ‘blokje’ zou worden, maar had in ieder geval de hoop om met minstens een punt uit Schalkhaar weer huiswaarts te keren. Ondanks dat Schalkhaar niet in haar ‘normale’ ritme kwam en er ook niet flink op los werd gescoord, zoals dit bij menig voorgaand thuisduel dit seizoen wel is gebeurd, bleven de geel-zwarten uiteindelijk toch met lege handen achter. Met een minimale 1-0 zege bleef Schalkhaar op titelkoers en zag Vorden hoe enorm belangrijk vorige week de zege op Diepenveen is geweest, want de sprong van 14 naar 17 punten heeft ervoor gezorgd dat ondanks de nederlaag in Deventer ons vlaggenschip alsnog in het linker-rijtje blijft staan. Met een zesde positie na 14 wedstrijden en 17 punten en een doelsaldo van -5 heeft Vorden nu 2 weken vrij af. Vanaf 9 maart begint het spektakel in 3L weer met dus de thuiswedstrijd tegen DCS. In deze periode van 8 wedstrijden zal het een enorm spannende strijd worden tussen de plaatsen 4 en 11. Columbia, KCVO, Vorden, Warnsveldse Boys, FC Bergh, GSV’38, Gendringen en DVV  hebben respectievelijk 19, 18, 17, 15 en 14(3x) punten. Deze zeven ploegen, waaronder dus ook Vorden, zullen weg willen blijven van de 10e en 11e plaats (nacompetitie om degradatie) en aan de andere kant de 4e plaats als bonus beschouwen in de vorm van nacompetitie om promotie naar de 2e klas. De bovenste drie ploegen hebben nu al teveel afstand op de nummer vier en dit houdt in dat de strijd om het kampioenschap zal gaan tussen DCS en Schalkhaar en wellicht toch ook nog OBW (zes verliespunten meer). De rode lantaarndrager Diepenveen heeft nu 9 punten en ondanks het gat met de één na laatste, zal de enorme uitslag en winst van 8-1 op Columbia gisterenmiddag deze ploeg nog een laatste boost geven voor de strijd om de rechtstreekse plaats om degradatie (nummer 12). 

Vorden 1 begon met twee wijzingen in de basisopstelling ten opzichte van vorige week zondag tegen Diepenveen, want Bram Garritsen begon achterin op de plek van Dion Besselink en Sven Groot Wassink startte in de voorhoede op de plek van Nick Ziggers. De gehele basiself zag er als volgt uit: Robin Verstege (k) – Bram Garritsen, Bas Abbink, Sven Mulder – Sem Barendsen, Luuk Smit, Mauro van der Poel, Niels Rondeel – Sander Visschers, Gijs van der Veen, Sven Groot Wassink. De reservespelers deze middag waren Dion Besselink, Nick Ziggers, Jacco Kettelerij, Chris van de Wijgerd (JO19-1) en reservekeeper Quinten Eijgenraam.

Het eerste half uur speelde het spel zich voornamelijk af op het middenveld en wisten beide ploegen slechts één schot op doel te lossen. Voor Vorden was dit in de 12e minuut Gijs van der Veen, die een diepe bal vanaf de rechterkant gegeven met links mee nam en bijna bij de achterlijn  aangekomen schoot hij keihard met links op het doel, waar de keeper de ‘korte hoek’ prima afschermde en de inzet zodoende kon keren. In de 32e minuut kwam Schalkhaar voor het eerst gevaarlijk door in de zestien, maar dit was wel direct raak. Van hun rechterkant werd een één-twee opgezet en de linksbenige speler van Schalkhaar liep na de loopactie en het meenemen van de bal direct door richting de zestienmeterlijn en met een fraaie krul knalde hij met links de bal in de verre hoek, ondhoudbaar voor keeper Robin Verstege.

Na de rust bleef Vorden in de wedstrijd, omdat het voor Schalkhaar een stugge en moeilijk ‘kapot te spelen’ tegenstander bleek te zijn. Vorden bleef zodoende in de wedstrijd, maar kon de achterhoede van SVS niet echt in gevaar brengen. De laatste 10 minuten werd alles op alles gezet om toch nog een puntje mee te kunnen sprokkelen uit Deventer en ging zelfs Bas Abbink als ‘stormram’ mee naar vorden. Ook het inbregen van Dion, Jacco, Nick en Chris was er allemaal op gericht om de gelijkmaker te produceren, maar zelfs het mee naar voren gaan met een cornerbal van keeper Robin Verstege mocht niet baten. Vorden verloor dus voor de 5e keer dit seizoen en blijft op 17 punten staan (vier gewonnen en vijf gelijk). Zoals hierboven al vermeld is de ploeg van de trainers Wouter Schouten en René Nijenhuis nu twee weken vrij en treed het 9 maart weer aan in de thuiswedstrijd tegen DCS uit Zevenaar.