Wanneer je de cijfers bekijkt van de uitslag (4-1) tussen Vorden en Diepenveen, zou je snel de conclusie kunnen trekken dat het eenvoudige middag is geweest voor de thuisclub. Maar niets is minder waar, want zeker qua kansen, maar ook qua veldspel was het een gelijkwaardige wedstrijd en had de uitslag ook zo maar 4-4 of 5-5 kunnen zijn. Uiteindelijk was het vooral het laatste half uur waarin Vorden de betere ploeg was en in deze fase ook het verschil maakte door twee doelpunten van Sven Groot Wassink. Het elftal van trainer Wouter Schouten won zodoende deze belangrijke wedstrijd en steeg ook direct een paar plaatsen op de ranglijst. Met nog 9 wedstrijden te spelen, waarvan 5 thuis, staat het nu op de 5e plaats en vindt het zichzelf terug in een grote groep ‘middenmoters’ waarbij Columbia als nummer vier 19 punten heeft en Warnsveldse Boys als nummer elf 13 punten!

Vorden 1 heeft van haar 17-koppige selectie alleen nog Kris Koning en Kevin Vliem in de lappenmand zitten en kon gisterenmiddag dus met 15 spelers, aangevuld met reservekeeper Guido Derksen (Vorden 3), de strijd aangaan met Diepenveen. Vorden startte met de volgende 11 basisspelers : Robin Verstege – Dion Besselink, Bas Abbink, Sven Mulder – Sem Barendsen, Luuk Smit, Mauro van der Poel, Niels Rondeel – Nick Ziggers, Gijs van der Veen, Sander Visschers. Op de bank zaten deze middag Sven Groot Wassink, Bram Garritsen, Jurre Heij en Jacco Kettelerij. Sven en Bram kwamen na een uur in het veld voor Nick en Niels, Jacco kwam in de 80e minuut in het veld voor de moegestreden Sem Barendsen en aan het einde van de wedstrijd loste Jurre Heij de nummer 9 en sterk spelende spits Gijs  van der Veen af.

De eveneens in geel-zwart spelende uitclub, maar dit keer in het blauw acterend, kent een moeizaam seizoen wat puntenaantal betreft en ziet zichzelf al maandenlang als ‘rode lantaardrager’ terug op de ranglijst. Toch maakte de ploeg in de 1e helft voetballend gezien een erg goede indruk en kwam vooral via een aanvallend ingestelde middenvelder en een uitstekende linksbuiten een aantal keren zeer gevaarlijk voor het doel van Robin Verstege. Vorden had moeite met deze aanvallen en ondanks dat de drie verdedigers individueel een voldoende haalden deze wedstrijd (Sven Mulder, Bas Abbink en Dion Besselink) was het elftal verdedigend gezien als 3-mans verdediging in het 3-5-2 systeem niet ‘steady’ te noemen. Toch ging Vorden met een 2-0 voorsprong met een goed gevoel de rust in en dat kwam omdat de eerste de beste kans voor Vorden in de 10e minuut al resulteerde in een doelpunt. Gijs van der Veen werd vanaf de rechterkant ‘weg gestoken’ en in plaats van de bal vast te houden, wat wij ook deze middag weer veelvuldig hebben gezien van de overigens erg sterk spelende nummer 9 van Vorden 1, koos Gijs dit keer voor de ‘actie vooruit’. Hij passeerde de laatste verdediger op weg naar het doel keurig via de rechterkant en haalde daarna net buiten de zestien-meter met rechts doeltreffend uit via een strakke schuiver in de verre hoek.

Terwijl Diepenveen in het eerste half uur alleen voor de keeper verscheen, drie keer vrij uit aan konden leggen in de zestien, ballen van de lijn gehaald zien worden door Dion Besselink en twee keurige voorzetten van links niet doeltreffend afgerond zagen worden, sloeg Luuk Smit in de 35e minuut wel direct toe. Uitgeweken naar de linkerkant passeerde hij allereerst vanuit stand zijn directe tegenstander en daarna kon hij alleen nog met zijn linkerbeen de bal voorzetten. De noodzakelijke krul ontbrak aan de met uitstekende snelheid gegeven voorzet en in plaats van dat hij op het hoofd terecht kwam van één van de spitsen van Vorden, verdween hij keurig over de keeper in de verre hoek in het doel. Een prachtige treffer die Vorden de luxe van een 2-0 voorsprong gaf.

In de rust werd het door het aanwezige publiek al gewaarschuwd dat Diepenveen helemaal niet zo’n slechte indruk maakte en dat in de ‘open wedstrijd’ er van beide kanten sprake was geweest van vele kansen. Zo kreeg na de 1-0 nogmaals Gijs van der Veen ook nog een open kopkans van 10 meter, maar knikte hij de bal precies in de handen van de keeper en was dezelfde speler ook nog een keer dichtbij een doelpunt met een bekeken lob van 25 meter. Maar vooral de gemiste kansen van Diepenveen waren onderwerp van gesprek tijdens de ‘break’ en de angst werd waarheid toen in de 57e minuut Diepenveen met een penalty voor de ‘anschlusstreffer’ zorgde en direct daarna nog een levensgrote kans kreeg met een voorzet vanaf de rechterkant die in de korte hoek prima werd gekeerd door Robin Verstege.

De wissel van Sven Groot Wassink voor Nick Ziggers en extra verdediger Bram Garritsen voor Niels Rondeel betaalde zich in het laatste half uur echter direct uit voor Vorden. Met een prima solo en dito afronding met zijn linkerbeen schoot Sven Groot Wassink Vorden 1 naar een 3-1 voorsprong en in de allerlaatste minuut werd hij in een counter nog een keer op snelheid weg gestuurd. Alleen voor de keeper maakte hij geen fout en met de punt van de schoen tikte hij de bal langs de keeper en bracht de eindstand op 4-1.

Een lekkere, maar ook noodzakelijke overwinning voor Vorden, want met 17 punten heeft het nu toch een kleine voorsprong als nummer vijf van de ranglijst op de 6 achtervolgers op de plaatsen 6 t/m 11. De afstand met de nummer 12 ( en rechtstreekse degradatieplaats) is nu 11 punten en dat lijkt een vroegtijdige beslissing tussen Vorden en Diepenveen.